.

JLM DPF Cleaning & Flush Fluidpack - čistenie DPF

Kód: 25807
€51,60
Skladom (>5 ks)
Prípravok na čistenie DPF filtrov určený pre servisy a dielne. V kombinácii s nástrojmi na čistenie pohonných látok JLM Diesel DPF Cleaning Toolkit tento profi prípravok čistí veľmi znečistené filtre pevných častíc bez demontáže a šetrí motoristom až tisícky eur.
 

Detailné informácie

Podrobný popis

 
Informácie o produkte
Keď je filter pevných častíc úplne upchatý, musí sa často úplne vymeniť. V závislosti od automobilovej značky a modelu môže nový filter pevných častíc vrátane demontáže a montáže stáť aj 1000 eur a v niektorých prípadoch až 5000 eur.
Čistenie a obnova filtrov pevných častíc pomocou kvapaliny JLM Cleaning & Flush je oveľa úspornejšie ako výmena komletného DPF filtru. Kompletné čistenie filtru v servise trvá cca 1hodinu, bez toho, aby sa musel filter demontovať.
 
Sadze a nečistoty z vypáleného motorového oleja sa nahromadia vo filtri pevných častíc v dôsledku neúplnej regenerácie. Čistiaca a preplachová kvapalina JLM Diesel DPF Cleaning & Flush Fluidpack obsahuje vysoko koncentrovaný čistiaci prostriedok a účinnú preplachovaciu kvapalinu. Prvá kvapalina je silný predbežný čistiaci prostriedok, ktorý predzpracováva a uvoľňuje sadze a mastnotu vo filtri pevných častíc.
 
Po uvoľnení nečistôt vo filtri pevných častíc je potrebné filter prepláchnut od nečistôt, kým nie je dôkladne vyčistený. Tým sa rozptýlia nečistoty a sadze v celom filtri pevnych častíc a jednotlivé zhluky nečistôt sa od seba oddelia. Vďaka tomu po spustení nútenej regenerácie sa filter DPF dôkladne vyčistí.
 
 
Výhody
- Čistí a obnovuje upchaté filtre tuhých častíc (DPF / FAP)
- Cenovo výhodné riešenie problému s filtrom DPF
- Účinné vyčistenie filtru DPF bez nutnosti demontáže
- Vhodný takmer pre všetky značky a modely automobilov
- Tiež rozpúšťa nevyhorené zvyšky oleja
- Nepoškodzuje filter pevných častíc a ostatné časti systému
 
Video ako funguje DPF. Regenerácia a čistenie DPF

 

Návod na aplikáciu JLM DPF Cleaning & Flush Fluidpack 
1. Zohrejte motoro do prevádzkovej teploty a potom ho vypnite. Naplňte nádrž aplikátora 500 mililitrami vysoko koncentrovanej čistiacej kvapaliny JLM DPF. Pripojte striekaciu pištoľ k stlačenému vzduchu; vstavaný regulátor tlaku automaticky reguluje tlak na maximálne 5 barov.
 
2. Pripojte kónickú rozprašovaciu trysku k gumovej hadici na prednom snímači tlaku na filtri pevných častíc. Postupne striekajte čistiacu kvapalinu cez hadicu do filtra pevných častíc v priebehu približne jednej minúty. Urobte to rovnomerne a uistite sa, že tekutina netečie späť do nádrže rozprašovača. Uistite sa, že kvapalina netečie na povrchy motoru, ktoré sú horúce.
 
3. Nechajte kvapalinu pôsobiť vo filtri DPF dve alebo tri minúty. Umiestnite odpadovú nádobu na kvapaliny pod výfukový systém. Spustite motor na dve až tri minúty v rozmedzí 2000 až 3000 otáčok. Je predpoklad, že z výfuku bude vychádzať pena. Vypnite motor.
 

4. Naplňte nádrž s kvapalinou JLM Diesel DPF flush (1,5L). Spustite motor a pripojte kónickú rozprašovaciu trysku k gumovej hadici na prednom snímači tlaku na filtri pevných častíc. Spustite motor ešte raz na dve až tri minúty v rozmedzí 2000 až 3000 otáčok. Teraz postupne rozstrekujte všetku preplachovaciu kvapalinu cez filter DPF.

Je dôležité používať celý jeden a pol litra preplacovacej kvapaliny, aby ste zaručili požadovaný efekt. Po čistení dôkladne vysušte senzorovú hadicu. Ak to neurobíte, môže to nepriaznivo ovplyvniť meranie hodnôt elektronickou riadiacou jednotkou vozidla a spôsobiť poruchy.
 
5. Pre úplnú a dokonalú regeneráciu teraz pridajte JLM Diesel Particulate Filter Cleaner 375ml do palivovej nádrže. Spustite proces nútenej regenerácie filtra tuhých znečisťujúcich látok pomocou diagnostického zariadenia a elektronickej riadiacej jednotky vozidla alebo približne 20 minút jazdy na diaľnici. Postupujte podľa pokynov príslušného výrobcu vozidla. Dôkladne vyčistite čistiaci nástroj JLM Diesel DPF Cleaning Toolkit vodou po použití.
 
Ak je filter tuhých častíc stále zapchatý aj po ošetrení pomocou čistiaceho a splachovacieho média JLM, bude potrebné ho vymeniť.
 
Videonávod na čistenie a preplach DPF

Odporúčame, aby ste pravidelne pridávali JLM Diesel DPF ReGen Plus do plnej palivovej nádrže, aby ste čo najlepšie udržiavali filetr DPF v dobrek kondícii a zaručili čo najdlhšiu životnosť po čistení. V extrémnych prípadoch a hneď ako sa na palubnej doske rozsvieti kontrolka oranžového kontrolného DPF, odporúčame pridanie čistiaceho prostriedku JLM Diesel Particulate Filter Cleaner 375ml do paliva.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Aditíva a prísady
Hmotnosť: 2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: