JLM Petrol Octane Booster 250ml

Kód: 338
€11,65
Skladom (>5 ks)

Oktánový posilňovač JLM. Zvyšuje oktánové číslo benzínu o 2 až 4 body. Načo je potrebné zvyšovať oktánové číslo benzínu? Inovatívna spoločnosť JLM urobila výskum a dospela k prekvapivým záverom. Na základe toho vyrobila doteraz najlepeší octane booster - oktánový posilňovač.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Oktánový posilňovač JLM zabezpečuje zvýšenie oktánové číslo v palive o 2 až 4 body. Produkt je šetrný k životnému prostrediu.

Počet bodov, o ktoré oktánový zosilňovač reálne zvýši oktánové číslo, závisí od kvality a oktánového čísla paliva samotného. Kvalita paliva sa môže líšiť v závislosti od dodávateľa, krajiny alebo regiónu. Oktánové číslo benzín Natural 95 sa dá ľahšie zvýšiť ako benzín s oktánovým číslom 98. Laboratórne testy ukazujú, že účinok zosilnenia pri priemernom palive je približne o 3 body.

Vďaka čistiacim, chladiacim a mazacím vlastnostiam zlepšuje JLM Octane Booster výkon motora a znižuje spotrebu paliva. Okrem toho JLM Octane Booster zaisťuje hladší chod motora a tesniace plochy ventilov a sedlá ventilov sú chránené pred nadmerným opotrebením a nárazmi. 

 

Výhody
Zvyšuje oktánové číslo o 4 body (v závislosti od druhu paliva)
Čistí, maže a chladí časti motora
Znižuje prípadnú potrebu nákladných opráv
Zabraňuje nadmernému opotrebovaniu ventilov, sediel ventilov a tesniacich plôch ventilov
Optimalizuje výkon motora
Znižuje spotrebu paliva
Eliminuje kolísanie otáčok pri voľnobehu
Dôležitý hlavne pre moderné automobily (citlivé na kvalitu paliva)

 

Klepanie motoru

Benzínové a plynové motory fungujú tak, že iskra zo sviečky zapáli zmes benzínu alebo plynu. Použitie nesprávneho alebo znečisteného benzínu, je veľkou záťažou pre motor hlavne v nízkych otáčkach. Môže to spôsobiť nepravidelný chod motoru, trhaniu, klepaniu a v konečnom dôsledku k problému s chladením. Príčinou je to, že nedôjde k zapáleniu zmesi benzínu v spaľovacej komore, alebo zmes bude zapálená príliš skoro, alebo naopak neskoro.

K zapáleniu zmesi dôjde v štádiu, keď sa ešte piest stláča. V tomto prípade je zmes spaľovaná keď ide piest v pohybe smerom hore. Dôsledkom je počuteľné klepanie motoru. V tomto okamihu pôsobí na protipohyb piestu nadmerná sila, čo spôsobuje neštandardné zvyšovanie teploty v spaľovacej komore. V dôsledku toho môže dôjsť k poškodeniu komponentov motora, napríklad k prepáleniu piestu, alebo jeho zdeformovaniu. 

Výrobcovia motorov hľadajú už od vytvorenia spaľovacieho motora chemické riešenia, ktoré by zabránilo klepaniu motora. V roku 1920 inžinieri spoločnosti General Motors objavili oktán. Oktán alebo “Oxynate” je uhľovodík, ktorý sa extrahuje z ropy a znižuje pravdepodobnosť alebo zabraňuje náchylnosti paliva na samovznietenie. Pridaním oktánu ako prísady do benzínu sa vyriešil problém klepania motora.

Rôzne druhy oktánu existujú už mnoho rokov. Prísada pozostáva v zásade z organickej zlúčeniny metyl-terc-butyléteru (MTBE), benzínu, toluénu alebo metylbenzénu, etylbenzénu, xylénu (BTEX), etanolu a olova. Uvedená chemická zložka okrem toho, že zabraňuje klepaniu motora, má aj ďalšie výhody. Zabezpečuje lepšie chladenie a mazanie motorových častí a znižuje zanesenie a znečistenie mechanických častí v motore.

 

JLM Octane Booster

Aj keď niektoré chemické komponenty (napr. olovo) mali ďalšie pozitívne vlastnosti, ako je chladenie a mazanie, prestali sa používať, alebo boli zakázané hlavne kvôli ochrane zdravia a životného prostredia. Oktánové číslo predstavuje referenčnú hodnotu pre odolnosť motora proti klepaniu. Čím vyššie je oktánové číslo, tým je benzín robustnejší, stabilnejší a dokáže odovzdať viac energie.

Oktánové čísla poznáme podľa označenia dostupného benzínu RON 95 a RON 98. Skratka RON - Road Octane Number označuje triedu oktánového čísla benzínu. Natural 98 zaisťuje lepšiu kvalitu vznietenia a pomáha rovnomernému a správnemu zapáleniu paliva. Technologický vývoj v automobilovom priemysle umožňuje benzínovým motorom bežať na stále nižšom oktánovom čísle bez toho, aby spôsobovali akékoľvek problémy.

Chladiace, mazacie a čistiace komponenty v benzíne sa však výrazne znížili alebo dokonca úplne vymizli. V moderných automobiloch je to jeden z dôvodov, prečo sa okrem iného rýchlo znečistí systém prívodu paliva, ventily a ventilové sedlá motora.

Pre motory starých klasických automobilov, ale aj modernejších automobilov, ktoré sú staršie ako 15 rokov, môže byť nízke oktánové číslo fatálne.

 

Použitie

Jedna 250 ml fľaša Octane Booster ošetrí 40 až 60 litrov benzínu.

Spoločnosť JLM odporúča pridávať pravidelne Octane Booster, najlepšie pri každom tankovaní vozidla. Životnosť motora závisí od veku vozidla, kvality benzínu a krajiny, v ktorej je vozidlo prevádzkované.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Aditíva a prísady
Hmotnosť: 0.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: