SHELL TELLUS S2 MA 46 20 L

Kód: 2283
€102,78
Na dotaz

Detailné informácie

Podrobný popis

Shell Tellus S2 MA (pôvodné označenie Shell Tellus DO) sú vysoko kvalitné hydraulické kvapaliny založené na báze vysoko rafinovaných minerálnych základových olejov doplnených súborom prísad bez obsahu zinku. Majú dobroú viskozitno-teplotnú závislosť a vynikajúcu mechanickú a oxidačnú stabilitu. Vyznačují sa výbornými ochrannými schopnosťami proti opotrebovaniu a poskytují spoľahlivú ochranu proti hrdze a korózii.
Spĺňajú požiadavky stanovené normou DIN 51 524 diel 2 pre hydraulické oleje HLP-D. 
 
Oleje rady Shell Tellus S2 MA obsahujú špeciálne detergentné (čistiace) prísady, ktoré zabraňujú zalepovaniu a potláčajú tvorbu úsadenín v hydraulickom okruhu. Účinne pôsobia aj v prípade, kedy dôojde k prieniku syntetických chladiacich emulzií do olejovej náplne. Naviac, polárne prísady zlepšujú treciu charakteristiku oleje, ktorý tak zaisťuje hladší, presnejší a menej hlučný chod strojného zariadenia. 
 
 
Shell Tellus S2 MA zaručujú: 
vysokú čistotu systému 
výbornú protikoróznu ochranu a ochranu proti opotrebovaniu 
vysokú oxidačnú a termickú stabilitu 
rýchle uvoľnenie vzduchu bez zvýšeného penenia 
bez zinkovú technológiu protioderových prísad 
dobré mazacie schopnosti pri všetkých podmienkách 
 
Použitie: 
Oleje rady Shell Tellus S2 MA sú doporučené pre všetky hydraulické čerpadlá a agregáty, pre ktoré je požadovaný olej triedy HL nebo HLP a ďalej tam, kde sú uprednostňované oleje s obsahom polárnych prísad.
 
Sú vhodné pre všetky hydraulické kontrolné a ovládacie prvky, elektronicky riadené hydraulické systémy, vrátane tých, ktoré pracujú s minimálnymi toleranciami a malými prenášanými silami. Zvlášť sú vhodné pre všetky hydraulické jednotky, pri ktorých existuje zvýšené riziko tvorby usadenín.  
 
Oleje Shell Tellus S2 MA je možné tiež použiť pre rôzne typy prevodov (napr. čelné a kuželové pohony kolies, plynulé prevody, radiace prevody a prevody s elektro-lamelovými spojkami), pre vedenia a klzné plochy pri ktorých bežné HL nebo HLP oleje nezabránia trhavému pohybu, ale kde nie je potrebné používať špeciálne mazivo určené pre klzné vedenie.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Shell
Hmotnosť: 20 kg
viskozita: ISO VG 46

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: