SHELL TELLUS S2 M 68 20L

Kód: 2526
€92,85
Na dotaz

Detailné informácie

Podrobný popis

Shell Tellus S2 M (starý názov Shell Tellus NG) sú vysoko kvalitné hydraulické oleje, vyrábané z ropných základových olejov s vysokým viskozitným indexom a zušlachťujúcich prísad. Používané suroviny a ich zastúpenie sú zvolené tak,  aby finálne výrobky spĺňali najnáročnejšie požiadavky výrobcov a uživateľov priemyslových hydraulických systémov.
 
Oleje rady Shell Tellus sa vyznačujú  výbornou termickou stabilitou aj v extrémnych prevádzkových podmienkach, sú veľmi odolné proti stárnutiu a tvorbe usadenín a zaisťujú tak zlepšenú čistotu systému. Vďaka vynikajúcej oxidačnej stabilite, nižšej kyslosti a schopnosti k nižšiemu vyplavovaniu medi umožňujú predĺženie životnosti oleje a zníženie prevádzkových nákladov.
 
Dobrá chemická stabilita olejov rady Shell Tellus v prítomnosti vody či vlhkosti znižuje riziko korózie a hrdze. Vďaka vybraným protioderovým prísadám zaisťuje vynikajúcu ochranu proti mechanickému opotrebovaniu pohyblivých častí systému (piesty, čerpadlá) a umožňuje tak predĺženie ich životnosti.  
 
Oleje rady Shell Tellus sa vyznačujú vynikajúcou filtrovateľnosťou, sú odolné voči obvyklým produktom kontaminácie ako je voda, vápnik spôsobujúcu blokáciu jemných filtrov a sú vhodné pre ultra jemnú filtráciu. Vynikajúca schopnosť uvoľňovania vzduchu a proti penivostné vlastnosti znižujú kavitáciu a spomaľujú oxidáciu oleja.  
 
Vďaka svojmu zloženiu je zabezpečená dobrá deemulgačná schopnosť. Oleje rady Shell Tellus sú kompatibilné s väčšinou hydraulických čerpadiel, ale použiteľnosť v čerpadlách obsahujúcich časti zo striebra je potrebné skonzultovať. Oleje sú kompatibilné zo všetkými tesniacimi materiálmi a farbami špecifikovanými na použitie s minerálnymi olejmi.  
 
 
Shell Tellus zaručujú: 
možnosť univerzálneho použitia v celej rade aplikácií 
vynikajúcu filtrovateľnosť 
mimoriadne schopnosti zabraňovať opotrebovanie pohyblivých častí 
minimalizácia rizika vzniku trhavých pohybov (tzv. stick slip) 
výbornú oxidačnú a termickú stabilitu / odolnosť voči stárnutiu 
dobrú odlučiteľnosť vody
výbornú deemulgačnú charakteristiku / potlačuje tvorbu peny
veľmi dobré viskozitno-teplotné vlastnosti / zachovanie strihovej stability
 
Použitie: 
Oleje Shell Tellus sú uznávané a široko doporučované poprednými výrobcami hydraulických prvkov a celých systémov. Sú mimoriadne vhodné pre zariadenia, ktoré vďaka svojmu konstrukčnému riešeniu a náročnosti pracovných podmienok, vyžadujú pracovnú kvapalinu so zvýšenou schopnosťou ochrany proti opotrebovaniu a/alebo schopnosť prenášať extrémne tlaky.
 
Oleje Shell Tellus je tiež možné použiť pre mazanie klzných a valivých ložísk. Uplatnenie nachádzajú aj pri mazaní niektorých ozubených prevodov v súlade s doporučením výrobcu daného strojného zariadenia. 
  
 Technický list  
 Nové portfólio - prevodová tabuľka
  
Špecifikácia: 
Oleje  rady Shell Tellus sú schválené podľa nasledujúcich špecifikácií
CINCINNATI P-68 (ISO 32)
CINCINNATI P-70 (ISO 46)
CINCINNATI P-69 (ISO 68)
DENISON HF-0
DENISON HF-1
DENISON HF-2
Eaton (Vickers) M-2950 S
Eaton (Vickers) I-286 S  
 
DIN 51524 díl 2
ISO 11158
GM LS/2 
AFNOR NF-E 48-603
Mannesman Rexroth RE 90 220-1
Swedish Standard SS 15 54 34 AM
 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Shell
Hmotnosť: 20 kg
viskozita: ISO VG 68

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: