PRO-TEC DPF Gun Flush

Kód: 3595
€212,84
Do 3 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

PRO-TEC DPF Gun Flush je aplikačná pištoľ pre prípravok PRO-TEC DPF Top Gun Cleaner, ktorý efektívne šetrí čas pri riešení problémov filtra pevných častíc.  
 
Aplikácia:
Nechajte vychladnúť výfukový systém vozidla na teplotu okolia.  
 
Nalejte DPF Top Gun Cleaner (P6156) do aplikačnej pištole a pripojte ju k zdroju stlačeného vzduchu. Tlak by mal byť v rozmedzí 2.5-4.0 bar (nastavenie tlaku vzduchu je možné pomocou otočných ventilov na zariadení). Nastavte na pištoli reguláciu vzduchu a dávkovanie chémie tak, aby cez aplikačnú hadičku vychádzal produkt vo forme peny. Následne je treba demontovať senzor teploty na filtre pevných častíc a potom vložte otvorom aplikačnú hadičku.  
V pravidelných intervaloch vstrekujte (5 sekúnd vstrekovať/5 sekúnd stop) produkt do DPF pomocou špeciálnej sondy (motor nebeží). Odporúčame použiť 500 až 1000 ml čistiacej kvapaliny. To závisí na stupni znečistenia a veľkosti DPF filtra. Pokiaľ začne produkt vytekať spätne cez senzor, proces ukončite. Následne namontujte späť snímač teploty DPF filtra. Nechajte pôsobiť cca 20 min. Prípravok je nehorľavý.  
 
Pre optimálny výsledok pridajte do paliva DPF Super Clean (P6171). Naštartujte vozidlo, spusťte regeneráciu cez diagnostiku a urobte skúšobnú jazdu v dĺžke najmenej 40 km. Počas čistenia sa nečistoty rozpustia a jednoducho sa odstránia z výfukového systému za normálnych jazdných podmienok. Počas tejto jazdy je dymivosť auta bežným javom. V prípade potreby môže byť aplikácia opakovaná.  
 
Ak sa Vám vozidlo počas skúšobnej jazdy nastaví do núdzového režimu, tak vozidlo nezastavujte, ale pokračujte v jazde. Senzory vyhodnotili, že DPF filter je upchaný. DPF filter je upchaný penou, ktorú ste do neho vstrekovali, avšak tá sa bude postupne rozpúšťať a filter sa bude priebežne čistiť. Následne sa vozidlo prepne späť do prevádzkového režimu. V prípade, že sa tak nestane v čase regenerácie, regeneráciu zopakujte a pokračujte v jazde.            
 
Tip: DPF Super Clean (P6171) sa odporúča použiť jeden krát za 3-4 mesiace na podporu procesu regenerácie, aby sa predišlo problémom s DPF filtrom. V prípade, že DPF je úplne zanesený (vozidlo je v núdzovom režime) a regeneračný proces filtra DPF nemôže byť uskutočnený, tak odporúčame filter demontovať a použiť preplachovú kvapalinu DPF Flushing Liquid (P6161).  
 

Dodatočné parametre

Kategória: Aditíva a prísady
Hmotnosť: 0.4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: