.

HENKEL TEROSON PU8519 Primer 10ml

Kód: 25977
€6,30
Do 3 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

LOCTITE TEROSON PU8519 Primer je čierne riedke primárne lepidlo a zároveň aktivátor na báze polyuretánu. Obsahuje rozpúšťadlo. Tento produkt je pozoruhodný preto, že poskytuje povlak s veľmi dobrou krycou schopnosťou a odolnosťou voči UV žiareniu. Produkt neobsahuje žiadne chlórované uhľovodíky ani aromatické rozpúšťadlá. Zásluhou dlhodobého aktívneho účinku naneseného povlaku je produkt Terostat-8519 P vhodný aj ako antikorózna ochrana menších poškodení prírubových častí.

 

Produkt TEROSON PU 8519 P sa používa ako primárne lepidlo, ktoré sa musí používať spolu s produktmi Teroson 8596, 8597 HMLC, 8599 HMLC, 8630 2-K HMLC, a spolu s ostatnými PUR lepidlami a tesniacimi hmotami od spoločnosti Teroson. Určený je na zlepšenie priľnavosti (lepivosti) pri priamom lepení skla a sklenej keramiky. Produkt Terostat 8519 P možno používať aj ako aktivátor na sklá s povlakom PUR a na zostávajúce kontaktné lôžka z predchádzajúceho skla. Toto primárne lepidlo a aktivátor je vhodné aj na zlepšenie priľnavosti ostatných lepidiel a tesniacich produktov na sklo, na rôzne plastové a kovové povrchy (odporúča sa však najskôr vopred vyskúšať vhodnosť použitia tohto produktu na zamýšľaný účel.).

Ošetrenie povrchu lepených dielov:

Plochy, určené na lepenie, musia byť suché, zbavené zvyškov oleja, prachu, tukov a ostaných nečistôt. Sklo alebo keramické povlaky ako aj lakované povrchy musia byť vyčistené pomocou čistiaceho prostriedku Teroson Cleaning Cloth alebo Teroson FL+.

V záujme dosiahnutia optimálnej priľnavosti lepidla odporúčame prebrúsenie lepenej plochy skla jemným, mierne abrazívnym plátnom, za účelom dosiahnutia úplne čistého povrchu.

Po prebrúsení kontaktných plôch vyčistite tieto plochy pomocou čistiaceho prostriedku Teroson Cleaning Cloth alebo Teroson FL+. Čerstvo odrezané kontaktné plochy po predchádzajúcom lepení netreba čistiť. Pokiaľ sa však takémuto čisteniu z nejakých dôvodov nedá vyhnúť, potom treba pred nanesením primárneho lepidla ponechať dostatočný čas na vyschnutie čistiaceho prostriedku na lepených plochách, minimálne 2minúty pre Terosin FL+ a 30 minút pre Teroson Cleaning Cloth. Kontaktné plochy, na ktoré sa bude nanášať primárne lepidlo musia byť pre aplikáciou lepidla úplne suché.

Aplikácia:

Pred použitím treba hliníkovú nádobku intenzívne potriasať rukou po dobu najmenej jednej minúty. Vo vnútri nádobky sa nachádza oceľová guľôčka, ktorá pri potriasaní zlepší premiešanie obsahu. Guľôčka sa v nádobke musí pohybovať celkom voľne už po troch – štyroch potraseniach.

Produkt Teroson PU 8519 P sa aplikuje pomocou aplikátora (vlnená plsť) alebo pomocou štetca. Najlepšia aplikačná teplota pre primárne lepidlo je medzi 0°C až 30°C. Produkt sa musí nanášať rovnomerne v tenkej vrstve. Nerovnomerné nanesenie môže mať za následok značné predĺženie času odparenia. Pokiaľ by bol potom čas na odparenie rozpúšťadla príliš krátky, zostali by na lepených miestach nežiaduce zvyšky rozpúšťadla. Opakovane nanesené primárne lepidlo rozpustí predtým nanesený primárny náter a čas na schnutie začína od znovu začiatku. Takéto opakované nanášanie primárneho lepidla má potom škodlivý účinok na lepivosť aj na výsledný vzhľad lepeného spoja.

Dodatočné parametre

Kategória: Lepidlá
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: