MOBIL RARUS SHC 1026 ISO VG 68 20L

Kód: 2890
€259,60
Do 3 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

MOBIL RARUS SHC 1026 ISO VG 68 20L je úplne syntetický, vysokovýkonný olej na mazanie skrutkových a lamelových vzduchových kompresorov. Znižuje tvorbu usadenín.
 

Popis produktu
 
Rad Mobil Rarus SHC 1020 predstavuje syntetické vysoko výkonné oleje určené predovšetkým pre mazanie náročných rotačných skrutkových a lamelových vzduchových kompresorov. Sú zvlášť vhodné pre náročnú prevádzku, kde výrobky na báze ropných olejov nespĺňajú očakávania, ako napríklad v náročných prevádzkach vystavených vysokým konečným kompresorovým teplotám alebo tam, kde sa vyžadujú dlhšie intervaly výmeny oleja. Sú vyrobené z bezparafinových syntetických uhľovodíkových kvapalín v kombinácii so špičkovou technológiou aditív, ktorá zaručuje výnimočnú odolnosť voči oxidácii a tepelnej degradácii, ktoré vysoko predčí oleje na ropnej báze. Svojou vynikajúcou ochranou proti opotrebeniu a mimoriadnou odolnosťou voči oxidácii a tepelnej degradácii rad Mobil Rarus SHC 1020 vysoko predčí ropné oleje. V porovnaní s výrobkami na báze ropných olejov znižujú oleje radu Mobil Rarus SHC 1000 významne riziko požiaru a výbuchu. Nevykazujú prakticky žiadnu tvorbu usadenín, majú vyššiu teplotu samovznietenia a tým zlepšujú výkonnosť aj bezpečnosť. Ich vynikajúce hodnoty odlučovania vody znižujú problémy so vznikom emulzie.
 
Vlastnosti a výhody:
 
Používanie olejov radu Mobil Rarus SHC 1020 môže viesť k väčšej čistote kompresorov a nižšej tvorbe usadenín oproti bežným ropným olejom, čo predlžuje dobu prevádzky medzi servisnými intervalmi. Vďaka vynikajúcej oxidačnej a tepelnej stabilite oleja bezpečne predlžujú životnosť a súčasne obmedzujú tvorbu kalov a usadenín. Vyznačujú sa mimoriadnou ochranou proti opotrebeniu a korózii.
 
Použitie:
 
Oleje radu Mobil Rarus SHC 1020 sú určené predovšetkým pre rotačné skrutkové a lamelové kompresory. Vhodné sú najmä pre nepretržitú prevádzku v teplých podmienkach s teplotami vo výtlaku až 200 °C. Sú kompatibilné so všetkými druhmi kovov používaných pri konštrukcii kompresorov a s olejmi na ropnej báze. Ich zmiešanie však zhoršuje výkonové charakteristiky syntetických olejov. Oleje radu Mobil Rarus SHC 1020 sa neodporúčajú pre vzduchové kompresory používané v aplikáciách pre vzduch pre dýchanie.
 
Oleje radu Mobil Rarus SHC 1020 sa výborne osvedčili v nasledujúcich typoch kompresorových aplikácií:

Doporučované hlavne pre rotačné skrutkové a lamelové vzduchové kompresory
Veľmi účinné u skrutkového typu kompresorov s chladením vstrekovaným olejom
Zariadenie pracujúce v náročných podmienkach
Viacstupňové zariadenia, u ktorých dlhodobo dochádza k nadmernej degradácii oleja
Kompresorové systémy s kritickými prevodmi a ložiskami
Kompresory používané v pevne inštalovaných a mobilných aplikáciách

 

Špecifikáce:
 
DIN 51506 VD-L
 
VLASTNOSŤ                                          HODNOTA
 
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445)          66,6
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445)  10,1
Viskozitný Index                                  136
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92)                  246
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97                  -54
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052          0.856
 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Kompresorový olej
Hmotnosť: 20 kg
viskozita: ISO VG 68

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie