MOBIL RARUS SHC 1024 ISO VG 32 20L

Kód: 2888
€229,60
Do 3 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

MOBIL RARUS SHC 1024 ISO VG 32 20L je úplne syntetický, vysokovýkonný olej na mazanie skrutkových a lamelových vzduchových kompresorov. Znižuje tvorbu usadenín.
 

Popis produktu

Rad Mobil Rarus SHC 1020 predstavuje syntetické vysoko výkonné oleje určené predovšetkým pre mazanie náročných rotačných skrutkových a lamelových vzduchových kompresorov. Sú zvlášť vhodné pre náročnú prevádzku, kde výrobky na báze ropných olejov nespĺňajú očakávania, ako napríklad v náročných prevádzkach vystavených vysokým konečným kompresorovým teplotám alebo tam, kde sa vyžadujú dlhšie intervaly výmeny oleja. Sú vyrobené z bezparafinových syntetických uhľovodíkových kvapalín v kombinácii so špičkovou technológiou aditív, ktorá zaručuje výnimočnú odolnosť voči oxidácii a tepelnej degradácii, ktoré vysoko predčí oleje na ropnej báze. Svojou vynikajúcou ochranou proti opotrebeniu a mimoriadnou odolnosťou voči oxidácii a tepelnej degradácii rad Mobil Rarus SHC 1020 vysoko predčí ropné oleje. V porovnaní s výrobkami na báze ropných olejov znižujú oleje radu Mobil Rarus SHC 1000 významne riziko požiaru a výbuchu. Nevykazujú prakticky žiadnu tvorbu usadenín, majú vyššiu teplotu samovznietenia a tým zlepšujú výkonnosť aj bezpečnosť. Ich vynikajúce hodnoty odlučovania vody znižujú problémy so vznikom emulzie.
 
Vlastnosti a výhody:

Používanie olejov radu Mobil Rarus SHC 1020 môže viesť k väčšej čistote kompresorov a nižšej tvorbe usadenín oproti bežným ropným olejom, čo predlžuje dobu prevádzky medzi servisnými intervalmi. Vďaka vynikajúcej oxidačnej a tepelnej stabilite oleja bezpečne predlžujú životnosť a súčasne obmedzujú tvorbu kalov a usadenín. Vyznačujú sa mimoriadnou ochranou proti opotrebeniu a korózii.
 
Použitie:

Oleje radu Mobil Rarus SHC 1020 sú určené predovšetkým pre rotačné skrutkové a lamelové kompresory. Vhodné sú najmä pre nepretržitú prevádzku v teplých podmienkach s teplotami vo výtlaku až 200 °C. Sú kompatibilné so všetkými druhmi kovov používaných pri konštrukcii kompresorov a s olejmi na ropnej báze. Ich zmiešanie však zhoršuje výkonové charakteristiky syntetických olejov. Oleje radu Mobil Rarus SHC 1020 sa neodporúčajú pre vzduchové kompresory používané v aplikáciách pre vzduch pre dýchanie.

Oleje radu Mobil Rarus SHC 1020 sa výborne osvedčili v nasledujúcich typoch kompresorových aplikácií:

Doporučované hlavne pre rotačné skrutkové a lamelové vzduchové kompresory
Veľmi účinné u skrutkového typu kompresorov s chladením vstrekovaným olejom
Zariadenie pracujúce v náročných podmienkach
Viacstupňové zariadenia, u ktorých dlhodobo dochádza k nadmernej degradácii oleja
Kompresorové systémy s kritickými prevodmi a ložiskami
Kompresory používané v pevne inštalovaných a mobilných aplikáciách

 
 

Špecifikáce:

DIN 51506 VD-L
 
VLASTNOSŤ                                          HODNOTA

Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445)          31.5
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445)  5.7
Viskozitný Index                                  127
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92)                  245
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97                  -54
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052          0.846

Dodatočné parametre

Kategória: Kompresorový olej
Hmotnosť: 20 kg
viskozita: ISO VG 32

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: