.

SHELL TELLUS S3 M 46 20L

Kód: 2285
€109,85
Na dotaz

Detailné informácie

Podrobný popis

Tellus S 46 dlhšia životnosť & vyššia efektivita priemyselné aplikácie. Prémiová priemyselná hydraulická kvapalina bez obsahu zinku. Shell

Tellus S3 M je rada špičkových hydraulických ropných olejov so zvýšenou ochranou proti opotrebeniu. Sú vyrábane z vysoko kvalitného základového oleja, ktorý je doplnený súborom aditív bez obsahu zinku. Pri výrobe je kladený zvláštny dôraz na schopnosti chrániť hydraulický systém pred opotrebením vo väčšine priemys­lových aplikácií aj mobilných zariadeniach. Ich predností sú taktiež tepelná stabilita a odolnosť proti mechanickému namáhaniu, čím predchádzajú tvorbe usadenín, ktoré spôsobujú zníženie účinnosti systémov. Výkon­nostné vlastnosti a výhody

Dlhá životnosť oleja – úspora nákladov na údržbu

Shell Tellus S3 M umožňujú predĺženie výmenného intervalu oleja a tým zníženie odstávok zariadení vďaka: predĺženej životnosti v teste ASTM D 943, kde nameraná hodnota oxidačnej stability dosahuje trojnásobok bežných priemyselných limitov vynikajúce odolnosti proti degradácii v prítomnosti vody a vysokých teplôt (hydrolytická a tepelná stabilita).

Tieto vlastnosti umožňujú zníženie nákladov na údržbu bez akýchkoľvek kompromisov v ochrane zariadení alebo výkonnosti oleja a to i za náročných podmienok či širšieho rozsahu prevádzkových teplôt.

Vynikajúca ochrana proti opotrebovaniu

Moderné protioderové prísady bez obsahu zinku zaisťujú ochranu komponentov v širokom rozsahu podmienok použitia, od nízkeho, stredného až po najvyššie zaťaženie. Schopnosti ochrany proti opotrebeniu boli potvrdené v najnáročnejších priemyslových testoch na hydraulických čerpadlách ako je Denison T6C (suchá a mokrá verzia), Denison P46 a Eaton Vickers 35VQ25.

Zaistenie účinnosti systému

Špičková čistota a filtrovateľnosť spolu s vynikajúcou odlučivosťou vody, vzduchu a protipenivostnými vlastnosťami pomáhajú zaistiť maximálnu účinnosť hydraulického systému. Filtro­vateľnosť oleja Shell Tellus S3 M je zaistená už aj pri malej kontaminácii vodou. Shell Tellus S3 M spĺňajú triedu čistoty podľa ISO 4406 21/19/16 alebo lepšiu. Norma DIN 51524 špecifikuje možné vplyvy ako je preprava či uskladnenie, ktoré môžu ovplyvniť triedu čistoty.
 
Aplikácie
Priemyslové hydraulické systémy
Shell Tellus S3 M sú vhodné pre široký rozsah hydraulických aplikácii vo všetkých segmentoch priemyselných a výrobných prevádzok.
Vysoko zaťažené hydraulické systémy.
Dlhá životnosť olejov Shell Tellus S3 M ich robí vhodnými najmä pre náročné podmienky (vysoká teplota, vysoké zaťaženie), alebo tam kde je požiadavka na veľmi dlhú životnosť náplne (napr. neprístupné, alebo vzdialené pracovisko).
Námorné alebo mobilné hydraulické sys­témy Shell Tellus S3 M sú vhodné pre námorné hydraulické systémy a mobilné aplikácie, kde sú doporučené kvapaliny typu ISO HM. Vplyv na životné prostredie Shell Tellus S3 M znižuje v prípade nehody a úniku oleja negatívny vplyv na životné prostredie, v porovnaní s konvenčnými hydraulickými olejmi s obsahom zinku, vďaka zloženiu na bázy nízko-sírneho základového oleja a protioderových prísad bez obsahu zinku. Pre ďalšie zníženie vplyvu na životné prostredie ponúkame radu biologicky odbúrateľných mazív Shell Naturelle. Pre aplikácie pracujúce v širokom rozsahu teplôt ponúkame radu hydraulických olejov Shell Tellus “S2 V”.

Špecifikácie a schválenia
Shell Tellus S3 M získal nasledujúce schválenia:
Denison Hydraulics (HF-0, HF-1 a HF-2)
Eaton Vickers (Brochure 694)
Cincinnati Machine (P-68, P-70 and P-69).
Shell Tellus S3 M splňuje alebo prevyšuje požiadavky nasledujúcich štandardov:
ISO 11158 (HM fluids)
DIN 51524–2 (HLP oils)
ASTM 6158 (HM mineral oils)
SS 15 54 34
 

Dodatočné parametre

Kategória: Shell
Hmotnosť: 20 kg
viskozita: ISO VG 46

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: