SHELL BRAKE FLUID DOT 4 ESL 0,5 L

Kód: 3341
€8,28
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Shell Brake Fluid DOT 4 ESL ( pôvodné označenie DONAX YB) je vysoko  kvalitná  brzdová  kvapalina, pre diskové i bubnové brzdové systémy, spojkové systémy a ostatné hydraulické aplikácie, kde je požadovaná kvapalina DOT 4 alebo DOT 3.    

Táto kvapalina je vyrobená z polyethylen glykolu, etherov a vybraných aditív. Kvapaliny na báze glykolov sú hygroskopické (pohlcujú vodu a vlhkosť). Absorbovaná vlhkosť tak znižuje bod varu brzdovej kvapaliny, mení viskozitu a spôsobuje koróziu. To má negatívny vplyv na správnu funkčnosť bŕzd.  
 
Shell Brake Fluid je brzdová kvapalina, ktorá výrazne znižuje vplyv vlhkosti na funkčnosť bŕzd. Je určená pre brzdové systémy s vysokými pracovnými teplotami a nepriaznivými podmienkami. Nie je vhodná do systémov, ktoré vyžadujú minerálne hydraulické kvapaliny, ani  by sa nemala miešať s výrobkami na báze minerálnych olejov.    
 
Shell Donax YB zaručuje: - vysoký suchý i mokrý bod varu - vysokú kompatibilitu s tesneniami - vynikajúci výkon diskových aj bubnových bŕzd - spoľahlivú funkčnosť aj pri vysokých pracovných teplotách - miešateľnosť s ostatnými brzdovými kvapalinami zodpovedajúcich špecifikácií.
  
Špecifikácia:
FMVSS 116 DOT 3 FMVSS 116 DOT 4 SAE J 1703 ISO 4925  
 
Typické vlastnosti:
Hustota pri 15°C kg/l 1,075
Kinematická viskozita pri 100°C cSt 2,3
Suchý bod varu °C 275
Mokrý bod varu °C 175 pH 9,2
Farba jantárová  
 

Dodatočné parametre

Kategória: Brzdová kvapalina
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: